Doma smo se vsako leto morali truditi, da smo postavili ograjo za našo živino, ko je prišel čas, da se je živina začela pasti zunaj. Tako pa smo vedno postavili žično ograjo, katera pa je bila zelo zahtevna za postavitev, saj je bila težka in se je vedno kje zagozdila.
Tako pa smo se letos odločili, da bi za ograjo morda raje uporabili električni pašni pastir. To pa zato, ker bi sprva bil ta zelo lažji za postavitev, saj električni pašni pastir pride v obliki traku, ki se ga postavi okoli pašnika. Tako pa smo ga res kupili in je bila postavitev nato resnično lažja, saj smo zgolj zabili nekaj palic, nato pa okoli pašnika samo navezali ta električni pašni pastir.
Tako pa smo ga morali še napeljati na vir napetosti, kar pa ni bilo tako težko. S tem pa smo dobili kar nekaj prednosti, saj je električni pašni pastir veliko boljši kot pa kakšne jeklene ograje. Tako pa je prva prednost, k pride s tem ta, da je zelo enostaven za postavitev, kar pa smo že omenili. Poleg tega pa je super za živino, saj se ga ne bodo želele dotakniti, saj bodo videle, da jih lahko električni pašni pastir poškoduje, tako da ga ne bodo morda podrle, kot so prejšnjo ograjo, ali pa so se v njej zataknile.
Paziti pa smo morali, da smo na električni pašni pastir napeljali malo napetosti, saj bi premočna električna energija lahko živino ob kontaktu poškodovala. Prav tako pa bi lahko to v njih sprožilo paniko, ter bi se nato morda zapodile v ograjo ter jo porušile, lahko pa bi stres od šoka tudi vodil v smrt. Tako pa ob majhni napetosti tega tveganja ni, tako da nam je električni pašni pastir koristil brez kakšnega tveganja, ter smo lahko tako postavili zelo dobro in učinkovito ograjo.